Czyszczenie PS5 – ile to kosztuje?

Czyszczenie konsoli PS5 to skomplikowany proces, który wymaga precyzji i odpowiedniej wiedzy. Dlatego taką czynność najlepiej zlecić doświadczonym profesjonalistom. Na jaki wydatek należy się przygotować? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Czyszczenie PS5 – dlaczego jest to ważne?

Czyszczenie PS5 jest niezwykle ważną czynnością, która ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie tego urządzenia. Konsola, jak każde urządzenie elektroniczne, jest narażona na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Wpływają one zarówno na wydajność, jak i na żywotność takiego sprzętu. Poważnym problemem jest zwłaszcza kurz, który dostaje się do środka urządzenia przez otwory wykorzystywane do chłodzenia urządzenia.

Proces czyszczenia konsoli polega na usunięciu nagromadzonego kurzu w różnych elementach sprzętu. Szczególnie istotne jest udrożnienie układu chłodzenia. Co przekłada się na lepszą wydajność i dłuższą żywotność sprzętu. Należy pamiętać o tym, że procedura ta powinna być przeprowadzana regularnie, aby konsola funkcjonowała prawidłowo.

Jak wygląda proces czyszczenia konsoli PS5?

Proces czyszczenia konsoli PS5 to skomplikowana procedura, która wymaga precyzji, odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Na początek konieczne jest rozkręcenie urządzenia i rozebranie poszczególnych części obudowy. Specjalista odpowiedzialny za czyszczenie musi uzyskać dostęp do wewnętrznych elementów sprzętu, aby móc przeprowadzić efektywne i bezpieczne usuwanie kurzu. Oprócz obudowy demontowany jest dysk twardy, napęd Blu-ray, a następnie usuwane są śrubki podtrzymujące układ chłodzenia. To właśnie tam nagromadzone jest najwięcej kurzu.

Następnie przeprowadzany jest właściwy proces czyszczenia. Kurz i inne zanieczyszczenia, które gromadzą się wewnątrz konsoli, są usuwane za pomocą specjalistycznych narzędzi i środków czystości. W razie konieczności wymieniany jest także ciekły metal na procesorze. Ostatnim etapem czyszczenia jest staranne zmontowanie wszystkich elementów oraz przetestowanie urządzenia.

Ile kosztuje czyszczenie PS5?

Koszt czyszczenia może różnić się w zależności od oferty konkretnego serwisu. Finalny wydatek może jednak zależeć także od innych czynników. Między innymi od stopnia zanieczyszczenia konsoli oraz kosztu materiałów używanych do czyszczenia. Do tego należy także doliczyć wydatek związany z zakupem ciekłego metalu, który wykorzystywany jest do przekazywania ciepła z procesora do układu chłodzenia. Elementem składowym jest również koszt pracy fachowca. Zazwyczaj serwis podaje kompleksową wycenę, uwzględniając wszystkie te czynniki. Trzeba więc finalnie przygotować się na wydatek w granicach około trzystu złotych.