Dysk przenośny 2 TB. Jaki wybrać dysk przenośny SSD?

Pojemny, bezpieczny, czy kieszonkowy? A może wszystko na raz? Wybierając dysk przenośny 2 TB nie trzeba godzić się na kompromisy, bowiem wybrane modele oferują wszystkie cechy w jednym. Przykładem mogą być dyski przenośne SSD Samsung. 

Przenośny dysk SSD – czym się charakteryzuje?

Przenośne dyski SSD to bez wątpienia nowa era przenośnych magazynów danych, która pozostanie z nami na wiele lat. Przenośne dyski SSD, są zdecydowanie szybsze, wytrzymalsze i bezpieczniejsze od pamięci USB, jak również od dysków przenośnych HDD. Przykładowo, dysk przenośny Samsung SSD T7 Shield o pojemności 2 TB (w ofercie jest również wersja 1 TB) to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy często podróżują i potrzebują dysku bardzo wytrzymałego i zapewniającego pełne bezpieczeństwo danych. Jeśli musisz mieć najważniejsze dane zawsze przy sobie i często podróżujesz, dysk przenośny SSD 2TB zapewni nie tylko mnóstwo przestrzeni, ale i bezpieczeństwo Twoich wrażliwych danych.

W dysku przenośnym SSD Samusng T7 Shield zastosowano nowatorską obudowę z technologią Dynamic Thermal Guard. Co to takiego? Otóż obudowa kontroluje temperaturę urządzenia, gwarantując wydajność nawet wtedy, gdy pracujesz nad ogromnymi projektami poza biurem np. w podróży służbowej. Ciągłe kopiowanie danych i ich edycja „w locie”, bezpośrednio z poziomu dysku? Żaden problem, bowiem dysk SSD T7 Shield łączy w sobie technologię USB 3.2 Gen 2 i PCIe NVMe, zapewniając prędkości sekwencyjnego odczytu/zapisu wynoszące odpowiednio 1050/1000 MB/s. Korzystałeś do tej pory z dysku HDD, który ma zdecydowanie gorsze osiągi, a jego wytrzymałość jest ograniczona. Po przejściu na dysk zewnętrzny SSD odczujesz różnicę!

Wspomniany dysk SSD Samsung T7 Shield został zaprojektowany do pracy z wieloma urządzeniami, może przechowywać dużą ilość danych takich jak zdjęcia, gry, a także filmy w rozdzielczości 4K lub 8K na komputerze PC, Mac, smartfonie (z systemem Android) lub konsoli do gier. Wystarczy podłączyć dysk do urządzenia za pomocą odpowiedniego kabla by cieszyć się przestrzenią nawet 2 TB na dane. 

Czy dysk SSD może być niewielki? Oczywiście!

Duży dysk przenośny np. 2 TB nie musi oznaczać dużych gabarytów. Dyski SSD marki Samsung to urządzenia o bardzo kompaktowych wymiarach i niewielkiej wadze, dzięki czemu zabierzesz je ze sobą w podróż, na spacer, do znajomych na wspólny seans filmowy. Schowasz go w kieszeni koszuli, spodni, w torebce, plecaku, schowku – gdzie Ci wygodniej! Nawet najbardziej pojemne pamięci USB nie oferują takiej przestrzeni na dane, o prędkości zapisu i odczytu nie wspominając. Model T7 marki Samsung mierzy 85 mm długości, 57 mm szerokości i zaledwie 8 mm grubości przy wadze zaledwie 58 gramów. Jeszcze do niedawna perspektywa pomieszczenia całej biblioteki filmów lub seriali w kieszeni spodni wydawała się nierealna.

Jesteś estetą i chcesz, aby dysk zewnętrzny SSD pasował do Twoich urządzeń? Nie ma problemu! Dyski Samsung z serii T7 oferują elegancki, minimalistyczny wygląd w trzech wersjach kolorystycznych – niebieskiej, czerwonej i szarej – oraz rewelacyjne transfery danych. Ładne, stylowe i niezwykle potężne! Śpieszysz się i chcesz szybko skopiować potrzebne dane? Sekwencyjny odczyt z prędkością do 1050 MB/s oraz sekwencyjny zapis danych do 1000 MB/s pozwalają w błyskawiczny sposób operować wszystkimi plikami bez względu na to, czy kopiujesz z komputera ważne dokumenty, projekty do pracy, czy multimedia.

Jaką ochronę oferują przenośne dyski SSD?

Dyski HDD były wrażliwe na wstrząsy, uderzenia i warunki zewnętrzne. Dyski przenośne SSD mają o wiele większą wytrzymałość, a brak ruchomych elementów znacząco wpływa na bezpieczeństwo danych np. podczas upadku. Ważna jest również ochrona przed niepowołanym dostępem do danych, a takową zapewniają dyski zewnętrzne SSD Samsung. Z jednej strony dane można zabezpieczyć hasłem szyfrowanym przy pomocy AES 256-bit, z drugiej strony chroni je mocny, metalowy korpus. Jakby tego było mało, najważniejsze i najbardziej poufne dane zabezpieczysz własnym odciskiem palca! W modelu T7 Touch możesz skorzystać właśnie z tak zaawansowanego zabezpieczenia. Wreszcie możesz skończyć z ograniczeniami i dać się porwać swojej pasji, nie martwiąc się o dane.

 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.