Granie w chmurze, czyli gamingowa rewolucja

W dzisiejszych czasach telewizor spełnia wiele ról – dla wielu użytkowników to główne centrum multimedialnej rozrywki w domu. Smart TV potrafi nawet zastąpić najnowsze konsole do gier. Jak to możliwe? Poznaj funkcje nowych telewizorów marki Samsung i przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na granie w chmurze.

Czym jest Smart TV w telewizorze?

Smart TV marki Samsung to telewizory, których możliwości znacznie wykraczają poza standardowe odtwarzanie kanałów z telewizji cyfrowej lub satelitarnej. Wystarczy, że podłączysz swój model do Internetu np. wykorzystując w tym celu domową sieć Wi-Fi. Oczywiście jeśli tylko chcesz, nadal możesz oglądać programy telewizyjne – nawet za pośrednictwem aplikacji oraz telewizji internetowej. Jeśli Twój operator usług telewizyjnych ma taką ofertę.

Funkcjonowanie Samsung Smart TV jest oparte o bardzo wydajny system operacyjny Tizen. Oferuje on również dostęp do szerokiej bazy aplikacji*. Korzystaj z najpopularniejszych serwisów streamingowych i platform VOD z filmami oraz serialami – takich, jak YouTube, Netflix, Disney+ czy Prime Video*. Warto wyróżnić również dostępność aplikacji do streamingu gier czy muzyki.

Inteligentny telewizor, to nie tylko dostępna biblioteka aplikacji. Lubisz przeglądać treści w Internecie na dużym ekranie? Samsung oferuje modele o przekątnej ekranu wynoszącej nawet 85 cali! Włącz przeglądarkę stron www i szukaj informacji, czytaj artykuły oraz wykorzystaj możliwości Internetu w sposób, jaki tylko zechcesz.

Wiesz, że Smart TV umożliwia również wyświetlanie zawartości ekranu smartfona na telewizorze? Jest to bardzo praktyczne, gdy chcesz m.in. wyświetlić zdjęcie lub film z pamięci urządzenia mobilnego i pokazać je większej grupie osób. Idealne rozwiązanie na domowych, rodzinnych spotkaniach.

*Dostępność usług i ich zawartość mogą się różnić w zależności od regionu. Niektóre aplikacje mogą nie być jeszcze dostępne na rynku po uruchomieniu usługi Smart TV. Aby korzystać z niektórych usług lub aplikacji niezbędne jest wykupienie abonamentu lub dokonanie jednorazowego zakupu.

Poznaj funkcje Smart w telewizorze

Każdy Smart TV powinien być funkcjonalny. Producent dba, aby dostępne treści były dla Ciebie na wyciągnięcie ręki. Warto sprawdzić możliwości nowego, ulepszonego układu Samsung Smart Hub. Dzięki niemu spędzisz więcej czasu na oglądaniu czy graniu – wyszukiwanie treści jest niezwykle intuicyjne. Zostały one podzielone na kategorie, a ich ukazywanie się jest spersonalizowane i zależne m.in. od Twoich wcześniejszych wyszukiwań, zainteresowań.

Lubisz zarządzać sprzętem z jednego miejsca w domu? Najlepiej z miejsca przed telewizorem – funkcja SmartThings** jest dla Ciebie. Dzięki niej telewizor automatycznie wykryje i połączy się z innymi urządzeniami, nawet tymi starszej generacji. Następnie możesz nimi sterować z poziomu pilota od telewizora. Warto wiedzieć, że kompatybilne produkty podłączysz ze swoim Smart TV bez dodatkowych urządzeń.

** Wymagane podłączenie do do Internetu oraz zarejestrowanie wykrywanych urządzeń w aplikacji SmartThings – jest ona dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android (powyżej wersji 8.0) i iOS (powyżej wersji 14.0). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi.

Jak grać na telewizorze bez konsoli? Postaw na granie w chmurze

Prawdziwą rewolucją w funkcjonowaniu Samsung Smart TV jest dostęp do gier w chmurze. W tym celu należy sięgnąć po jeden z wybranych modeli telewizorów, oferujący takie możliwości. Następnie podłącz go Internetu i włącz jedną z dostępnych aplikacji do streamingu gier np. Xbox lub NVIDIA GeForce NOW***. Będziesz jeszcze potrzebował kompatybilnego pada z łącznością Bluetooth.

Ogromną zaletą jest tutaj dostęp do bardzo licznej biblioteki gier, które są wyciągnięcie ręki. Znajdź topowe tytuły, nowości, jak i niezapomniane klasyki. Warto wiedzieć, że twórcy usług do grania w chmurze starają się aktualizować bazę gier. Wystarczy wybrać tytuł, który chcesz ograć i możesz zaczynać. Zero procesu instalacyjnego oraz oczekiwania na długie pobieranie gry – zyskaj przewagę nad konsolą i wejdź do świata rozgrywki natychmiast.

*** Korzystanie z usług może wymagać płatnego abonamentu, który jest do wykupienia w danej usłudze.

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.