Marketing w Internecie – jak się do niego zabrać?

W dzisiejszych czasach praktycznie nie da się prowadzić firmy bez własnej strony internetowej. Konkurencja w sieci jest jednak tak duża, że trzeba się nieźle napracować, aby wypromować swoje przedsiębiorstwo lub sklep. Potrzebna jest optymalizacja elektronicznej witryny w taki sposób, aby była przyjazna wyszukiwarkom. Można też pokusić się o zorganizowanie płatnej kampanii reklamowej w sieci. To długofalowe działanie, które trzeba nadzorować i dodawać wciąż nowe, interesujące treści. Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, najlepiej oddaj sprawę w ręce specjalistów z agencji SEO/SEM.

1. Czym zajmują się agencje SEO/SEM?

2. Strony przyjazne wyszukiwarkom

3. Płatne kampanie reklamowe

Czym zajmują się agencje SEO/SEM?

Skrót SEO powstał od angielskiego wyrażenia Search Engine Optimization. Jest to szereg działań, które sprawiają, że twoja strona internetowa będzie bardziej widoczna w sieci. Przy wyszukiwaniu przez klientów, będzie wyświetlała się wśród kilku pierwszych pozycji w wynikach. Agencja SEO wspiera firmy pod kontem pozycjonowania stron w wyszukiwarkach, przede wszystkim w Google. Oprócz tego, wykonuje ona audyty i raporty stron internetowych. Wszystko po to, aby poznać mocne i słabe strony twojej witryny i w przebudować ją w taki sposób, aby znalazła się na jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce. Na efekty trzeba trochę poczekać, ale w końcu przełoży się to na lepsze wyniki sprzedaży lub większą liczbę klientów korzystających z Twoich usług. Z terminem SEO wiąże się także skrót SEM czyli Search Engine Marketing. Jest to promowanie strony w sieci, zarówno w organicznych, jak i płatnych wynikach wyszukiwania. Więcej informacji na temat tego typu działań znajdziesz tutaj: https://harbingers.io/blog/agencja-sem-co-to. Jeśli chcesz, aby strona internetowa była bardziej widoczna w wynikach wyszukiwania, rozważ skorzystanie z pomocy profesjonalnych agencji. Zatrudnieni tam specjaliści od SEO i SEM mają indywidualne podejście do każdego klienta i zrobią wszystko, aby wypromować twoją firmę w Internecie.

Strony przyjazne wyszukiwarkom

Zastanawiasz się na czym właściwie polega SEO? Przede wszystkim jest to dobieranie słów kluczowych, czyli takich, które internauci najczęściej wpisują do wyszukiwarek. Potem słowa i całe frazy umieszcza się np. tytułach artykułów na twojej stronie, linkach i opisach. Potem trzeba zadbać o dodawanie nowych, interesujących treści, które sprawią, że potencjalni klienci zostaną na twojej stronie i skorzystają z twojej oferty. Trzeba to robić regularnie a treści muszą być ciekawe i poprawne merytorycznie. Jednak przed podjęciem takich działań powinien zostać przeprowadzony audyt SEO, czyli dokładne przebadanie witryny. Wówczas będzie wiadomo co należy poprawić oraz jakie słowa kluczowe wykorzystać. Agencja SEO może także zadbać o promocję twojej firmy w mediach społecznościowych. Warto skorzystać z takiej możliwości, ponieważ jest to obecnie bardzo skuteczne narzędzie marketingowe.

Płatne kampanie reklamowe

Korzystając z usług agencji SEM masz możliwość zamówienia tzw. PCC, czyli płatnych kampanii reklamowych. O ile optymalizacja SEO zwiększy ruch organiczny na twojej stronie, o tyle płatna kampania pomaga w jej promowaniu. Jedną z ważniejszych czynności przy PCC jest właściwe określenie grupy docelowej. Jeśli np. prowadzisz sklep internetowy z artykułami dla niemowląt i małych dzieci, grupą docelową będą młodzi rodzice. Specjaliści z agencji SEM stworzą dla ciebie atrakcyjne reklamy, które przyciągną potencjalnych klientów. Kampanie oparte są modelu cost per click, (CPC), co oznacza, że reklamodawca płaci dopiero po kliknięciu internauty w reklamę. Dlatego nie da się z góry określić ceny takiej kampanii.