Obiektywy Fujinon do lustrzanek cyfrowych

Dobry obiektyw to podstawa udanych zdjęć. Bez niego nawet najlepszy i najdroższy aparat jest niczym. Stąd ceny obiektywów bywają zawrotne, nierzadko większe nawet niż koszt samej lustrzanki. Podobnie wygląda to jeśli chodzi o obiektywy do kamer. Zwykle trzeba posiadać ich kilka – zwykły, szerokokątny, jasny i tym podobne. Jednak możliwe jest znaczne ograniczenie kosztów, jeżeli zdecydujemy się na obiektywy Fujinon, które łączą w sobie cechy większości najpopularniejszych produktów dostępnych na rynku.

Szerokie spektrum parametrów

Jeżeli chcemy wykorzystywać jeden obiektyw do bardzo wielu zastosowań, musi być on wykonany tak, by umożliwiał szerokie ustawianie różnego rodzaju parametrów obrazu. W przypadku obiektywów Fujinon mamy możliwość niezależnej regulacji ostrości, przybliżenia (zoom), a także przysłony. Regulacje te wykonywane są poprzez obracanie pierścieniami, które są zainstalowane na obwodzie obiektywu. Co bardzo ważne, w całym zakresie pracy zapewnia on bardzo niską dystorsję, nie będziemy więc mieli problemu z nadmiernym rozmazywaniem się obiektów, bądź utratą ostrości w rogach kadru. Ma to duże znaczenie, ponieważ na rynku można znaleźć produkty, które również mają szerokie spektrum parametrów fotograficznych, ale podczas stosowania skrajnych ustawień jakość obrazu jest bardzo kiepska. Obiektywy Fujinon zaprojektowane są tak, by dać fotografującemu możliwość używania każdego możliwego ustawienia, bez kompromisów jeśli chodzi o poświęcanie jakości obrazu. Stąd są one tak chętnie wykorzystywane przez profesjonalistów.

Do bardzo szerokich zastosowań

Tytułowe obiektywy charakteryzują się wysoką jasnością, dzięki czemu pozwolą wykonać ostre i idealnie szczegółowe zdjęcia nawet w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Pozwalają też rozwinąć skrzydła tym aparatom i kamerom, które nie posiadają aż tak czułej na światło matrycy. Obiektywy Fujinon dedykowane są do kamer z mocowaniem typu E, możliwe jest ich stosowanie również w przypadku urządzeń z mocowaniem X. Obsługują zarówno matryce obrazu Super 35 mm jak i APS-C. Co bardzo istotne, grupy soczewek pozwalające na ustawianie ostrości oraz te, które służą do ustawiania zoomu (zbliżenia) mają całkowicie niezależny od siebie napęd. Dzięki temu w obiektywach Fujinon nie mamy konieczności ponownego ostrzenia, gdy z jakiś powodów musimy zmienić stopień przybliżenia. Pierścienie do ustawiania poszczególnych parametrów mają bardzo szeroki kąt obrotu, dzięki czemu możliwe jest ich ustawienie w bardzo precyzyjny sposób.