Jak ulepszyć serwer Discord? Jakie możliwości oferuje Boost Discord?

Ulepszenie serwera Discorda oferuje ogromne korzyści nie tylko dla jego właściciela, ale także dla wszystkich użytkowników. Takie rozwiązanie docenią wszyscy, którzy prowadza serwer dla większej liczby osób. Poniżej znajduje się kompletny przewodnik po opcji Boost Discord.

Na sam początek – czym właściwie jest Discord?

Chociaż w dzisiejszych czasach niemal każdy słyszał o Discordzie, to warto pokrótce wyjaśnić o czym mowa. Najprościej mówiąc jest to nowoczesny komunikator dostępny z poziomu przeglądarki oraz w formie aplikacji na komputer, tablet czy smartfon. Discord zdeklasował takie programy jak mIRC czy TeamSpeak. Można wysyłać tu wiadomości głosowe, gify, zdjęcia, materiały video, w wygodny sposób wymieniać się plikami, rozmawiać na kanałach głosowych, prowadzić video konferencje, streamować oraz wiele innych rzeczy!
Discord z początku tworzony był z myślą o graczach. Z czasem wygoda jego użytkowania oraz niezliczone możliwości sprawiły, że został doceniony przez znacznie szersze grono odbiorców. Wykorzystywany jest chociażby podczas nauki oraz pracy zdalnej. Warto mieć na uwadze, że na serwerze Discorda mogą być tysiące użytkowników, a w opanowaniu wszystkiego pomagają spersonalizowane Boty.

Czym są wzmocnienia Discorda?

Server Boost Discord to ulepszenie serwera, na którym skorzystają wszyscy użytkownicy danego serwera. Ilość wzmocnień serwera wpływa na zdobywanie kolejnych poziomów.
Aktualnie dostępne są 3 poziomy, a każdy wymaga innej ilości wzmocnień:
– Poziom 1: 2 wzmocnienia serwera
– Poziom 2: 10 wzmocnień serwera
– Poziom 3: 50 wzmocnień serwera
Istotną informacją jest, że istnieje limit wzmocnień na osobę. Jeden użytkownik może wzmocnić tylko jeden serwer w danej chwili.

Jakie bonusy daje Boost Discorda?

Właściciele oraz użytkownicy serwera z pewnością docenią oferowane udogodnienia, szczególnie jeśli rozmiar serwera liczony jest już setkach czy tysiącach użytkowników. Rodzaj bonusów zależny jest od poziomu:

Możliwości 1 poziomu

– 50 dodatkowych slotów na emoji (łącznie 100)
– własne tło na ekranie powitalnym
– animowana ikona serwera
– audio w jakości 128 Kb/s

Możliwości 2 poziomu

– całość z poziomu 1
– 50 dodatkowych slotów na emoji (łącznie 150)
– baner serwera
– streamy w jakości 1080p, 60 fps
– audio w jakości 256 Kb/s
– limit wysyłanych plików w wysokości 50 MB dla wszystkich użytkowników

Możliwości 3 poziomu

– całość z poziomu 1 i 2
– 100 dodatkowych slotów na emoji (łącznie 250)
– własny adres URL
– audio w jakości 385 Kb/s
– limit wysyłanych plików w wysokości 100 MB dla wszystkich użytkowników

Jak wzmocnić serwer Discord ? Boostowanie Discorda w kilku prostych krokach

Na początku warto wziąć pod uwagę, że każde ulepszenie serwera działa na zasadzie subskrypcji i kosztuje $4,99 miesięcznie (ok. 19 złotych). Działa to na tej zasadzie ze względu na fakt, że Discord jest darmowym programem, z którego korzystają miliony osób na całym świecie. Ulepszenia są nie tylko wygodą dla właściciele i użytkowników serwerów, ale także sposobem Discorda na utrzymanie serwerów i wysokiej jakości obsługi.

Instrukcja wzmocnienia serwera Discord

1. Uruchom Discorda w przeglądarce lub aplikacji
2. Używając listy serwerów po lewej stronie Discorda wejdź na serwer, który chcesz ulepszyć (kliknij LPM)
3. W górnym lewym rogu pojawi się nazwa serwera, obok której widnieć będzie strzałka skierowana w dół. Kliknij na nią i rozwiń menu, w którym pierwszą pozycją od góry będzie opcja „Ulepszenie serwera”.
4. Zostaniesz przekierowany do podstrony „Server Boost”, gdzie na środku ekranu zobaczysz wybrany przez siebie serwer. Obok niego znajdzie się przycisk „Ulepsz ten serwer”, na który należy kliknąć.
5. Pojawi się okienko z wyborem planu subskrypcji oraz ceny końcowej.
6. Potwierdź chęć ulepszenia serwera, wybierz metodę płatności i potwierdź zakup.

Jak sprawdzić ilość ulepszeń serwera?

Sprawdzenie aktualnej liczby ulepszeń pozwoli określić ilość brakujących wzmocnień do wyższego poziomu Discorda. Jest to wyjątkowo prosa czynność, która zajmuje ledwie 10 sekund.
Wystarczy powtórzyć kroki 1-3 z powyższej instrukcji. W „Ulepszeniach serwera” znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące Boost Discord. Jeśli właściciel serwera chce poznać więcej szczegółów, to w kroku 3. zamiast opcji „Ulepszenie serwera” wystarczy wybrać „Ustawienia serwera”.