Mac dla programisty – dlaczego warto wybrać MacBooka Pro?

Wybór laptopa dla programisty może okazać się naprawdę niełatwym zadaniem. Sprzęt musi być nie tylko niezawodny i funkcjonalny, ale też – a może przede wszystkim – wydajny, co pozwoli na bezproblemową kompilację kodu i inne wykonywanie innych operacji. Wszystkie te wymagania spełniają komputery z linii Macbook Pro. Jeśli do tej pory nie mieliście jeszcze okazji poznać ich bliżej, najwyższa pora nadrobić zaległości.

MacBook Pro – idealny laptop dla programisty i sprzęt pełen wyjątkowych technologii

MacBook Pro to wydajny komputer, który jednocześnie dzięki niewielkim wymiarom można bez problemów wziąć ze sobą w podróż. Na wyśrubowanych parametrach i kompaktowej budowie zalety tej linii laptopów oczywiście się nie kończą. MacBook Pro pozwala też lepiej chronić wzrok, dopasowując temperaturę barw do aktualnych warunków. Na jego pokładzie nie znajdziecie co prawda takich dodatków jak wbudowany napęd optyczny, ale korzystnie wpływa to na mobilność komputera, a możecie użyć dedykowanego, zewnętrznego napędu. Najbardziej przydatne polecenia są ponadto dostępne z poziomu klawiatury – na ich użycie pozwala Touch Bar. Bateria wystarcza zaś nawet na 3 lata eksploatacji.

Apple MacBook Pro – procesor Intel czy Apple? Jak wypada chipset spod znaku nadgryzionego jabłuszka?

Jeśli chodzi o procesor CPU, komputery z linii MacBook Pro dostępne są z dwoma rodzajami układów – Intel Core oraz autorskim chipsetem od Apple. Pierwsze rozwiązanie jest polecane przede wszystkim użytkownikom, którzy największą uwagę zwracają na możliwość rozbudowy o dodatkową pamięć. Jeżeli jednak ważniejsza jest dla was wydajność i płynność pracy – postawcie na procesor od Apple.
 macbook pro

Touch ID, gładzik Force Touch, udoskonalony mechanizm nożycowy w klawiaturze i jasne podświetlenie LED – wygodne pisanie programów

Dużą zaletą Macbook Pro 16 i pozostałych modeli z tej linii jest też na pewno duża wygoda obsługi. Komputery wyposażone są między innymi w czytnik linii papilarnych, który nie tylko doskonale chroni zawartość dysku przed niepowołanym dostępem, ale też sprawia, że odblokowanie urządzenia jest bardzo proste. Na uwagę zasługuje też udoskonalony mechanizm nożycowy – sprawia on, że pisanie jest jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze. Całości dopełnia podświetlana klawiatura, dzięki któremu praca w kiepskich warunkach oświetleniowych nie przysporzy żadnych problemów.

Czy warto kupić MacBooka Pro? Poznaj niewiarygodną szybkość oraz inne zalety i zamów w sklepie internetowym

Możliwość wyboru między procesorem Intel Core, a Apple, wydajne podzespoły, szereg usprawniających pracę funkcji oraz duża żywotność i krótki czas ładowania baterii sprawiają, że komputery MacBook Pro okazują się jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Jeśli szukacie komputera dla programisty, zapoznajcie się z ich ofertą dostępną na https://www.cortland.pl/komputery-mac/macbook-pro.html.