MacBook Air – jak będzie wyglądał nowy model?

Apple bardzo ścisłe strzeże informacji na temat nadchodzących nowych modeli komputerów MacBook. Co prawda w sieci nawet kilka razy w miesiącu pojawiają się plotki na temat urządzeń, które powinny zostać zaprezentowane w 2022 roku. Problem w tym, że ukazujące się informacje są zazwyczaj ze sobą sprzeczne, więc można uznać, że chaos informacyjny trwa w najlepsze. Dobrym tego przykładem jest najnowszy MacBook Air, o którym wiemy naprawdę niewiele, łącznie ze spodziewaną datą premiery. Czego zatem możemy spodziewać się po nadchodzącym tańszym modelu laptopów od Apple?

Kiedy premiera nowego MacBooka Air?

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że premiera nowego MacBook Air nadchodzi wielkimi krokami. Większość plotek sugerowała, że komputery będą dostępne jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku. Użytkownicy, którzy planują wymianę swojego starszego komputera na nowy model z pewnością byliby zadowoleni z takiego obrotu spraw. Jednak półrocze zbliża się wielkimi krokami, a komputer nie został zaprezentowany na żadnej konferencji prasowej Apple. Najnowsze plotki sugerują, że premiera nastąpi dopiero w drugiej połowie roku.

Czy przekątna ekranu zostanie powiększona?

Interesującym zagadnieniem jest kwestia wielkości ekranu nowego MacBooka Air. Od dłuższego czasu spekuluje się, że w najnowszych laptopach pojawi się wariant o zwiększonej do 15 cali przekątnej ekranu. W lutym spekulowano, że inżynierowie Apple pracują nad urządzeniem z niższej półki cenowej o takiej właśnie specyfikacji. W późniejszych terminach okazało się to prawdą, ale jedynie połowiczne. Prawdopodobnie takie urządzenie pojawi się wkrótce na rynku, jednak nie pod nazwą MacBook Air – Apple zamierza widocznie stworzyć trzeci wariant swoich popularnych laptopów. Jednocześnie w sieci nie brakuje informacji, że MacBook Air zyska pod tym względem pewien upgrade, ponieważ przekątna ekranu zostanie zwiększona z 13,3 do 13,6 cala.

Nowy MacBook Air z procesorem M2?

Najbardziej palącą kwestią dotyczącą nowego MacBooka Air pozostaje procesor. Jeszcze zimą wśród spekulacji przebijało się głównie przypuszczenie, że w 2022 roku nowe MacBooki Air będą wciąż wyposażone w pierwszą generację procesorów Apple Silicon, czyli jednostkę M1. Jednak kwietniowe doniesienia Bloomberga zaprzeczają tej tezie. Według nich w Apple trwa obecnie testowanie aż dziewięciu urządzeń wyposażonych w procesor M2. Kilka spośród nich to propozycje nowego MacBooka Air. Komputer będzie prawdopodobnie wyposażony w układ z ośmiordzeniowym procesorem oraz dziesięciordzeniowym procesorem graficznym.

Czy warto poczekać na nową odsłonę MacBooka Air?

Niepewność towarzysząca nadchodzącej premierze skłania użytkowników starszych urządzeń do refleksji, czy warto poczekać na nowego MacBooka Air, czy może wybrać urządzenie, które obecnie jest dostępne na rynku. Trudno rozstrzygnąć tę kwestię, ale właścicielom laptopów Mac, którzy decyzję odłożyli na później, mimo że ich sprzęt stracił wiele ze swojej wydajności powinna pomóc wymiana dysku w MacBooku. Więcej na temat zalet takiego rozwiązania można przeczytać na stronie: https://www.macforce.pl/.