Pamiętaj że biżuteria powinna być dopasowana do okazji

Warto wiedzieć jak dobrać biżuterię do okazji, by mieć pewność, że prezentuje się ona świetnie, dodając nam uroku. Trzeba jednak pamiętać o pewnych zasadach. Bogato zdobione kolczyki, wisiorki czy bransoletki raczej nie będą dobrze postrzegane, jeśli zostaną założone do pracy. Wyczucie jest więc w tym przypadku kluczowe.

Przyjmuje się, że 30 sekund zajmuje zrobienie pierwszego wrażenia. W tym czasie nasz rozmówca ocenia nasz wygląd i zachowanie, przy czym nie ma co się oszukiwać, że bardziej zwróci uwagę na to pierwsze. Dlatego ważne jest, by strój, w którym się prezentujemy, był czysty i stosowny do sytuacji. Do samo dotyczy biżuterii. Naszyjniki, które pasują na zabawę sylwestrową – nie sprawdzą się podczas wypadu do sklepu lub w pracy i odwrotnie. Do tego nie będzie to także zbyt dobrze postrzegane przez innych.

Biżuteria do pracy

Jaki rodzaj biżuterii pasuje do pracy? W tym przypadku na pewno sprawdzą się subtelne dodatki. Delikatny łańcuszek i do tego kolczyki – sztyfty najlepiej sprawdzą się na co dzień. Dobrze wyglądają zarówno założone do zwykłej bluzki i jeansów, jak i nieco bardziej eleganckiej garderoby typu marynarka i czarne spodnie. Warto jednak pamiętać, że takie kolczyki również mogą mieć ciekawy kształt i nawiązywać np. do naszego zawodu czy pasji. Wiele różnych, oryginalnych wzorów kolczyków znajdziemy w ofercie Lilou.

Co ciekawe na co dzień jest raczej preferowana srebrna biżuteria bez dodatkowych zdobień, a jeśli już to z niewielkimi kamieniami szlachetnymi. Złota biżuteria z dużymi minerałami raczej zakładana jest na wieczorowe wyjścia. Aczkolwiek w ostatnich latach ten trend nieco się zmienia. Dużą popularnością cieszą się delikatne naszyjniki tzw. celebrytki, które mogą być założone niemalże do wszystkiego i na każdą okazję.

Jak dobrać biżuterię na rozmowę kwalifikacyjną?

Od rozmowy kwalifikacyjnej zależy, czy otrzymamy upragnione zatrudnienie. Zazwyczaj trwa ona od kilku do kilkunastu minut. W tym czasie potencjalny pracodawca weryfikuje nie tylko naszą wiedzę i umiejętności, ale też ocenia nasz wygląd. Dlatego ważne jest, by wyglądać profesjonalnie i sprawiać wrażenie osoby kompetentnej i poukładanej. Strój wybrany na rozmowę powinien być stonowany i skromny. To samo dotyczy biżuterii. Warto wybrać krótkie kolczyki, subtelne, a do tego delikatny naszyjnik. Długie naszyjniki założone do dużych dekoltów mogą nie tylko dodawać nam wulgarności, ale sprawiać też, że odwróci uwagę rozmówcy i sprawi, że zbytnio będzie się skupiał na dekolcie i biuście, a przecież nie o to chodzi podczas spotkania.

A jaka kolorystyka będzie najlepsza? Do jasnej koszuli pasować złota lub srebrna biżuteria w minimalistycznym stylu. Jeśli chcemy założyć kolorowe dodatki, to najlepszym wyborem będą te w odcieniach beżu, czerni, szarości, bieli – istotne jest, by były stonowane i nie przyciągały zbytnio uwagi.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej warto, dobierając biżuterię kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. Lepiej mieć na sobie mniej ozdób niż z nimi przesadzić.

Jakie dodatki na spotkanie biznesowe?

Na spotkanie biznesowe można założyć taką samą biżuterię jak na rozmowę kwalifikacyjną, jednak zdaniem specjalistów, w tym przypadku można jednak postawić na nieco odważniejsze i bardziej wyraziste modele. Obok kolczyków może więc pojawić się łańcuszek z ciekawą zawieszką czy bransoletki.

Istotne jest to, by cała stylizacja była ze smakiem i umiarem. Jeśli masz wątpliwości, to lepiej wybrać malutkie kolczyki i skromną bransoletkę niż naszyjnik zakładany na specjalne okazje.

Podczas spotkań biznesowych, strój nie powinien odwracać uwagi, w przeciwnym razie możemy zostać źle odebrani przez drugą stronę, która bardziej skupi się na naszej stylizacji i biżuterii niż sprawie, która jest omawiana.

Jaka biżuteria na wesele czy sylwestra?

Wesela i sylwester to imprezy, które rządzą się swoimi prawami. Jaka biżuteria w tym przypadku będzie najlepsza? Tu można nieco zaszaleć i postawić na wiszące kolczyki, duże pierścionki czy większy naszyjnik. Warto, by biżuteria była wysadzana kamieniami szlachetnymi – lśniącymi diamentami, szafirami, szmaragdami czy rubinami. Można też postawić na ozdobną kolię z pereł i wiszące kolczyki do tego. Wiele ciekawych wzorów znajdziemy w Lilou.

Warto jednak pamiętać, że założenie ozdobnej biżuterii i sukienki wyszywanej cekinami czy koralikami raczej nie będzie prezentować się najlepiej. We wszystkim trzeba umieć znaleźć umiar. Dlatego, jeśli wybieramy strojną kreację, wybieramy nieco skromniejszą biżuterię, jeśli już stawiamy na wiszące kolczyki, to rezygnujemy z naszyjnika itp. Do małej czarnej można jednak zaszaleć nieco bardziej, w tym przypadku doskonale sprawdzi się biżuteria przyciągająca wzrok i nadająca zarazem charakteru całej naszej stylizacji.

Idealna biżuteria na co dzień – czym się wyróżnia?

Na co dzień warto zakładać taką biżuterię, która przede wszystkim nam się podoba i w której dobrze się czujemy. Oczywiście, także i w tym wypadku należy zachować umiar i mieć wyczucie smaku. Warto też pamiętać, że jeśli nosimy biżuterię w ciągu dnia, to łatwo ją uszkodzić, więc należy pamiętać, by ją zdejmować lub zabezpieczać np. podczas sprzątania.

Ozdoby noszone na co dzień powinny być też wygodne. Dobrze jest dopasować biżuterię do trybu życia. Długie kolczyki raczej nie sprawdzą się i świeżo upieczonych mam, bo dziecko mogłoby za nie pociągnąć, tak samo masywny naszyjnik. Taka biżuteria nie będzie także dobrym wyborem dla miłośniczek sportu, gdyż musiałyby ją ciągle zdejmować.

Jak dobrać biżuterię na imprezę lub koncert?

Gdy planujemy potańczyć na parkiecie czy wybrać się na koncert zazwyczaj chcemy wyglądać szałowo i wybieramy biżuterię, która przyciąga wzrok. I słusznie, chodzi o to, by podczas takich wydarzeń czuć się komfortowo i pięknie. Należy jednak pamiętać, że lepsze będą krótkie naszyjniki i kolczyki, gdyż w tłumie ozdoby większych rozmiarów mogłyby stwarzać zagrożenie, że ktoś o nie zahaczy, zerwie, a przy tym nas zrani.

Jeśli jednak chodzi o kolorystykę, to jak wiadomo – koncerty rządzą się własnymi prawami. W tym przypadku można założyć zarówno kolorowe bransoletki, czy kolczyki, jak i wręcz przeciwnie – stonowane i dyskretne. Pasuje tu pełna dowolność!