Zastosowania serwerów VPS

VPS to rodzaj serwera wirtualnego, który daje Ci możliwość korzystania z zasobów maszyny za pośrednictwem internetu. Jeżeli nie potrzebujesz dużych zasobów, a prowadzisz działalność w sieci to doskonale sprawdzi się do Twoich zastosowań. Dowiedz się więcej!

VPS to rodzaj serwera wirtualnego, który daje Ci możliwość korzystania z zasobów maszyny za pośrednictwem internetu. Jeżeli nie potrzebujesz dużych zasobów, a prowadzisz działalność w sieci to doskonale sprawdzi się do Twoich zastosowań. Dowiedz się więcej!

Serwery wirtualne i VPS

Serwery wirtualne cieszą się coraz większą popularnością nie bez przyczyny. Dzięki nim masz dostęp do innowacyjnych i bardzo funkcjonalnych rozwiązań, a także dużej szybkości działania, wydajności oraz odpowiedniej przestrzeni na dane. W przypadku VPS (ang. virtual private server) przestrzeń i zasoby na serwerze fizycznym dzielisz z innymi użytkownikami. Do współdzielonych zasobów należą m.in.:

  • czas pracy procesora,
  • pamięć RAM,
  • przestrzeń dysku.

Wszystkie dane są odpowiednio zabezpieczone dlatego nie ma możliwości, aby ktokolwiek niepowołany skorzystał z Twoich zasobów czy zgromadzonych plików.

Czym wyróżniają się serwery VPS?

Serwery VPS dają sporo możliwości usługodawcom internetowym. Za ich pośrednictwem możesz obsługiwać własną stronę www,  skrzynki e-mailowe, sklep internetowy czy innego rodzaju portal e-commerce. Dostajesz także unikatowy adres IP, instalator systemów Linux, nieograniczony transfer oraz korzystasz z usług baz danych. Do komunikacji z zasobami służy intuicyjny panel, a za sprawą dostępu root masz zdalną kontrolę w zarządzaniu serwerem.

W VPS duży nacisk kładzie się na wykonywanie kopii zapasowych, które są tworzone każdego dnia i dodatkowo raz w tygodniu. Pozwala Ci to na bezproblemowe cofnięcie się do poprzednich wersji plików nawet sprzed kilku tygodni. Tego typu standard zapewniamy w domeny.pl. Nasze serwery są też zaopatrzone w dyski SSD z pamięcią flash, co gwarantuje dużą szybkość zapisu i odczytu danych, a brak ruchomych części  dysku zapobiega ewentualnym mechanicznym uszkodzeniom.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze serwera VPS?

Aby serwer VPS odpowiadał Twoim potrzebom przede wszystkim sprawdź jego parametry. Szybkość jest kluczowa, jeżeli tworzysz oprogramowanie i potrzebujesz w pełni skonfigurowanego środowiska dla swojego projektu. Przy VPS masz możliwość wyboru pasującego Ci systemu operacyjnego. Równie istotna jest:

  • pojemność dysku,
  • liczba dostępnych adresów IP,
  • rodzaj procesora i ilość rdzeni,
  • ilość pamięci RAM.

Zwróć również uwagę na konfigurację baz danych, dedykowany adres kontaktowy oraz dotyczący bezpieczeństwa certyfikat SSL.

Czy warto zdecydować się na serwer VPS?

Serwery VPS są dobrym pomysłem dla firm i klientów niepotrzebujących całego serwera fizycznego oraz jego zasobów. Ich atutem jest niski koszt przy zagwarantowaniu wysokiej sprawności i szybkości działania.

Korzystając z usług domeny.pl masz także zapewnioną profesjonalną obsługę związaną z bezpieczeństwem i prawidłowym działaniem serwera, a także dbałością o łącza i aktualizacje. Serdecznie zachęcamy do współpracy!