Laptop i Internet dla programisty – jaki sprzęt wybrać do pracy?

Wybór odpowiedniego laptopa dla programisty nie może być przypadkowy. Programowanie to wymagający zawód nie tylko dla człowieka, lecz także sprzętu. Im będzie on wydajniejszy, tym skomplikowane zadania będą przebiegać sprawniej. Jakiego laptopa i jaki Internet domowy bez limitu wybrać dla programisty? Podpowiadamy!

Jaki laptop dla programisty?

Aby wybrać odpowiedni sprzęt dla programisty, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na procesor i pamięć. To od tych czynników zależy płynność oraz wydajność działania. Najlepiej zdecydować się na model, który będzie miał co najmniej dwu- lub czterordzeniowy procesor oraz 8-16 GB pamięci RAM. Nie bez znaczenia dla programistów jest także bateria. Duża pojemność przydaje się podczas pracy w terenie, w czasie prezentacji czy spotkań biznesowych.

Istotne są ponadto takie elementy jak ekran. Im będzie on większy, tym lepiej. Minimalna wielkość to w tym przypadku 15 cali. Kolejny komponent to klawiatura. Mały skok zwiększa komfort pisania, choć jest to kwestia indywidualna. Dobrze, aby laptop miał także klawiaturę numeryczną.

Polecane modele laptopów do programowania

Jeśli chodzi o modele, na które warto zwrócić uwagę w przypadku programistów, wyróżnić można m.in. ASUS VivoBook 15 X509FA. To budżetowa wersja, wyposażona w procesor Intel Core i5-8265U, 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD 256 GB. Model ze średniej półki to natomiast Lenovo Acer Aspire 3 z dużym 17,3-calowym ekranem oraz nowoczesnym procesorem Intel Core (i3, i5 lub Core i7), który zapewnia dużą powierzchnię roboczą, a także wysokiej jakości kamerkę internetową HD. Niezawodną opcją jest z pewnością Apple MacBook Pro. To laptop wyposażony w procesor Apple M1 Pro lub M1 Max, ekran o wysokiej rozdzielczości, a także baterię wystarczającą na 10 godz. pracy.

Internet domowy bez limitu dla programisty

Internet jest dla programistów ważnym narzędziem w pracy. Bez niego nie mogliby wykonywać swoich zadań. Dlatego tak ważne jest to, aby zdecydować się na łącze niezawodne, wydajne i o odpowiedniej prędkości. Najlepszym wyborem jest chociażby Internet domowy do 1 Gb/s od INEA.

Oferowany przez tego dostawcę światłowód symetryczny charakteryzuje się taką samą prędkością wysyłania i pobierania danych. Dzięki temu programiści mogą bez żadnych ograniczeń wykonywać swoją pracę efektywnie. W tym również uczestniczyć w konferencjach online, nie irytując się potencjalnymi zakłóceniami. Światłowód od INEA występuje w trzech wariantach prędkości: 300 Mb/s, 600 Mb/s oraz 1 Gb/s. Warto zwrócić uwagę na ostatnią opcję, która będzie doskonała w mieszkaniach, w których wiele osób pracuje zdalnie lub po prostu każdy z użytkowników chce mieć dostęp do najlepszej jakości łącza.